حفظ تندرستی با کاهش وزن پس از زایمان

به احتمال زیاد می دانید که کاهش وزن پس از زایمان به حفظ تندرستی تان کمک می کند، اما اگر قصد ندارید وزن تان را کم کنید باید بدانید، حفظ وزن در حد طبیعی از آسیب دیدن عضلات لگن و افتادگی رحم پیشگیری می کند.

حفظ تندرستی با کاهش وزن پس از زایمان

یافته های محققان مدرسه پزشکی دانشگاه ییل نشان می دهند، افزایش شاخص توده بدن زنان یک سال پس از زایمان، خطر گسترش آسیب دیدگی عضلات لگن را به شدت افزایش می دهد.

در حالی که افزایش وزن - 11 تا 15 کیلوگرم - در دوران بارداری اهمیت زیادی دارد، اما محققان باور دارند کاهش وزن بارداری یک سال پس از تولد فرزند خطر آسیب دیدن عضلات لگن را کم می کند.

دکتر مارشا جئوس، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ییل و سرپرست این مطالعه گفت:" زنانی که وزن شان در حدفاصل بارداری و یک سال پس از زایمان یک و نیم کیلوگرم افزایش یابد نیز در معرض کشیدگی عضلات لگن قرار دارند. "

او افزود:" یافته های ما نشان می دهند، افزایش وزن در دوران بارداری ارتباطی با افزایش وزن یک سال پس از زایمان ندارد. بنابراین بهترین راه پیشگیری از بروز آسیب دیدن عضلات لگن و افتادگی رحم کاهش وزن پس از زایمان است. "

سایر خطرات کم نکردن وزن

دکتر Guess ادامه داد:" افزایش وزن علاوه بر چاقی زمینه بروز بیماری های قلب و عروق و دیابت را فراهم می کند. "

روش مناسب کاهش وزن پس از زایمان

استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ییل گفت:" یافته های تازه نشان می دهند، ورزش کردن روزانه و تغذیه نوزاد با شیر مادر به بازگشت وزن مادر به حد طبیعی کمک زیادی می کند. "

او افزود:" در حالی که چاقی به معضلی جدی تبدیل شده، متعادل کردن وعده های غذایی، ورزش کردن، افزایش اطلاعات درباره سلامت و ... مفید هستند. "